Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom ,życzymy by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Życzymy Wam wakacji, które będą beztroskie, pełne słońca, uśmiechu i nowych przygód. Bawcie się dobrze, korzystajcie z każdego dnia i wracajcie wypoczęci i zadowoleni!

kliknij

Polski Ośrodek Duszpasterski p.w. Świętej Rodziny Okręg Siegerland - Südsauerland Proboszcz: Ks. Dr. Janusz Misiewicz Weidenauer Str.24 Tel. : 0271/2384667

kliknij

Jan Paweł II mówił, że różaniec to jego ulubiona modlitwa. Tej modlitwy nauczył się od rodziców w Wadowicach. Mówił: Jeśli Różaniec zostanie dobrze przedstawiony, to jestem pewien, że sami młodzi będą w stanie raz jeszcze zaskoczyć dorosłych, przyjmując tę modlitwę i odmawiając ją z entuzjazmem typowym dla ich wieku. Zapraszamy do modlitwy na różańcu i do zaangażowania dzieci we wszystkich środowiskach. w szkole, w przedszkolu, w parefiach i rodzinach.

kliknij

 

Logo

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) zżycia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.” - Jan Paweł II

„Różaniec jest duchową „bronią” w walce ze złem, z wszelką przemocą, w zmaganiach o pokój w sercach, rodzinach, społeczeństwie i na świecie.” - Benedykt XVI

W grudniu 2020 powstala przy naszej parafii pierwsza żeńska Róża Różańcowa, której patronka jest św. Faustyna Kowalska.

Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego. W ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec. Członkowie Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać sami odmawiając cały różaniec. 

Członkowie Żywego Różańca:

- codziennie odmawia 1 dziesiątkę różańca,
- przez miesiąc rozważa tę samą Tajemnice Różańca Świętego np. Narodzenie Pana Jezusa,
- przez miesiac modli się w jednej i tej samej intencji.

Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, osiem razy w roku, mianowicie:

 • w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,
 • Narodzenia Pana Jezusa (25 XII),
 • Ofiarowania Pańskiego (2 II),
 • Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25 III),
 • Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym),
 • Wniebowzięcia Matki Bożej (15 VIII),
 • w święto Królowej Różańca świętego (w naszej Parafii w pierwszą niedzielę października)
 • oraz Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 XII).

Matka Boża dała konkretne obietnice związane z odmawianiem różańca:

 1. Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
 2. Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
 3. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.
 4. Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca, nie zginie.
 5. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną; jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego.
 6. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca - nie umrze bez Sakramentów Kościoła.
 7. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
 8. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca Świętego.
 9. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
 10. Otrzymacie wszystko o co prosicie przez odmawianie Różańca.
 11. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec będę wspomagała w ich potrzebach.
 12. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.
 13. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
 14. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

Tajemnice i intencje różańcowe zmieniamy zawsze w pierwszą sobotę miesiąca.

Obecnie trwają zapisy do drugiej róży różańcowej oraz róży męskiej - chętni proszeni są o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 0151 25251866